Kielecki deweloper Echo Investment zarejestrował w Budapeszcie spółkę zależną. Ma w niej 100 procent kapitału, który wynosi prawie 0,44 mln zł. - Prowadzimy na Węgrzech analizę rynku i możliwość rozpoczęcia działalności deweloperskiej - tłumaczy Małgorzata Lisowska, rzecznik prasowy Echo Investment. Spółka ma w planach dalszą ekspansję w krajach Europy Środkowowschodniej. Od niedawna funkcjonuje jej firma w Rumunii.
Walne zgromadzenie akcjonariuszy Echa zadecydowało o podziale akcji spółki w stosunku 1: 4. Wysokość kapitału akcyjnego nie zmieni się. Wzrośnie natomiast czterokrotnie liczba walorów. Spółka oczekuje, że split akcji poprawi ich płynności.
Na walnym zgromadzeniu nastąpiły też zmiany w radzie nadzorczej. W miejsce Artura Kłoczko i Mariusza Gromka powołani zostali Kamil Latos oraz Tomasz Kalwata.