Firmy

KGHM zapłaci jednak wysoki podatek
13.01.2012, AR

Papiery KGHM, producenta miedzi i srebra, drożały nawet o blisko 8 proc., ciągnąc w górę cały indeks największych spółek z GPW.

Choć Komitet Stały Rady Ministrów zatwierdził wczoraj projekt ustawy, która nałoży na firmę bardzo wysoki podatek od produkcji metali, inwestorzy bardziej byli zainteresowani zwyżką notowań miedzi na londyńskiej giełdzie. Jej cena po wzroście o prawie 3 proc. jest najwyższa od początku grudnia. Analitycy twierdzą, że wysoki, dodatkowy podatek jest już uwzględniony w wycenie KGHM. Projektem ustawy zajmie się teraz rząd. Według założeń forsowanych przez resort finansów podatek ma być naliczany od marca i zapewnić w tym roku 1,8 mld zł.

Wczoraj indeksy warszawskiej giełdy świeciły na zielono.

WIG20 urósł o 1,7 proc. Na zachodnioeuropejskich giełdach entuzjazm panował tylko przez połowę sesji, w związku z udanymi aukcjami obligacji Włoch i Hiszpanii. Później nastroje popsuły słabe dane z USA.

 


Aby odczytać ten artykuł musisz być zalogowany.
Nie masz dostępu ?
TWOJE KONTO RP.PL



Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Zamknij