Przez pierwszą część wczorajszej sesji obserwowaliśmy handel w niewielkim przedziale cenowym, z lekką tendencją do wzrostu rentowności. Charakterystyczne były transakcje dokonywane przez inwestorów krajowych, polegające na sprzedaży DS1109 oraz DS1110 (rentowność na zamknięciu to 5,41% i 5,34%) i kupna DS1013 (5,44%), który jest relatywnie tani w porównaniu z tamtymi papierami. Po południu doszło do wyprzedaży pięcio- i dziesięciolatek przez jeden z krajowych banków, co spowodowało wzrost rentowności na całej krzywej o 2-3 pb.
Później pojawiły się plotki, że na posiedzeniu rządu do dymisji podał się premier i minister finansów. Spowodowało to wyprzedaż papierów na całej krzywej i dalszy wzrost rentowności o 3-5 pb.
Dzisiaj rynek czeka na przetarg DS1013 o wartości nominalnej 1,6 mld zł. Sądzę, że będzie się on cieszył wysokim zainteresowaniem inwestorów krajowych.
Tekst wyraża osobiste poglądy autora