Firmy

KGHM: Docelowo 30 proc. prądu z OZE
04.08.2015,

– W ramach strategii energetycznej, nad którą obecnie pracujemy, będziemy dążyć do zwiększania w naszym miksie źródeł mniej emisyjnych i odnawialnych – zapowiada Adam Witek, prezes KGHM Energetyka. – Potrzeba nam jeszcze kilku miesięcy, by dopiąć ten temat. Docelowo, czyli za pięć lat, chcemy mieć 30 proc. prądu z odnawialnych źródeł energii w całości zużycia, czyli około 300 MW. Będą to głównie nasze ekologiczne źródła, w różnych technologiach. Przymierzamy się do budowy własnych farm fotowoltaicznych. Mamy również rozpoczęty projekt farmy wiatrowej o mocy 40 MW. Posiadamy także własne uprawy biomasy, by mieć źródło, którym łatwo można sterować i bilansować moce wiatrowe czy słoneczne.

Szef spółki zależnej miedziowego giganta szacuje, że nakłady na uzyskanie tych 
300 MW pochłoną około 1,5 mld zł. – Nasza strategia przewiduje około 40 proc. energii z własnych źródeł – zapowiada Witek.

KGHM konsumuje co roku 
2,5 TWh prądu (to 2 proc. krajowego zużycia).

-awk, ar


Aby odczytać ten artykuł musisz być zalogowany.
Nie masz dostępu ?
TWOJE KONTO RP.PL



Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Zamknij