Felietony

Skarbiec. Początek subskrypcji
14.05.2002, "Siw"

Wtorek jest pierwszym dniem subskrypcji certyfikatów inwestycyjnych funduszu Skarbiec Obligacja Plus. Cena emisyjna jednego certyfikatu wynosi 100 zł, przy czym każdy inwestor musi kupić co najmniej 10 papierów.

Obligacja Plus zamierza inwestować w papiery dłużne zagranicznych emitentów o największej wiarygodności (ok. 80% portfela) i w polskie obligacje skarbowe. Prognozowany zysk funduszu wynosi 9,5% w skali roku. Daje on możliwość inwestowania bez podatku od zysków kapitałowych. Certyfikaty, które trafią do obrotu na GPW, zostaną odkupione od uczestników przed likwidacją funduszu, która ma nastąpić w grudniu 2003 r.

Aby emisja doszła do skutku, inwestorzy muszą objąć co najmniej 500 tys. z 5 mln oferowanych certyfikatów. Subskrypcja potrwa do 29 maja albo do wyczerpania się oferty. Opłata manipulacyjna wynosi od 0,5% do 1%, w zależności od liczby nabywanych papierów.


Aby odczytać ten artykuł musisz być zalogowany.
Nie masz dostępu ?
Zamów pełen dostęp do Gazety Giełdy Parkiet
Abonament
1 miesiąc: 319,00 PLN
3 miesiące: 949,00 PLN
12 miesięcy: 3 198,00 PLN

podane ceny zawierają 8% VAT
zamów
TWOJE KONTO RP.PL