Opinie i komentarze

Financial Times: Amerykanie biednieją w tym stuleciu
13.05.2016, JB

Od przełomu wieków spadły dochody ponad czterech piątych gospodarstw domowych w amerykańskich miastach, wynika z badania, które uwidacznia podupadanie klasy średniej akurat w decydujących chwilach tegorocznej kampanii prezydenckiej.

Analiza ośrodków miejskich, w których żyje trzy czwarte amerykańskiego społeczeństwa, pokazała, że mediana dochodów gospodarstw domowych, po uwzględnieniu kosztów utrzymania na tych terenach, wzrosła jedynie w 39 miastach spośród 229 poddanych badaniom w latach 1999–2014.

Liczby przygotowane przez niezależny Pew Research Center w konsultacji z 
„Financial Times" wskazują, że pogorszenie kondycji gospodarczej klasy średniej skutkuje wzrostem poparcia dla kandydata Republikanów Donalda Trumpa i Berniego Sandersa, który walczy z Hillary Clinton o nominację Partii Demokratycznej. Amerykanie o średnich dochodach to wg Pew dorośli zarabiający dwie trzecie do podwójnej średniej krajowej.


Aby odczytać ten artykuł musisz być zalogowany.
Nie masz dostępu ?
TWOJE KONTO RP.PL



Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Zamknij