Opinie i komentarze

Financial Times: Prohibicja w stanie Bihar
08.04.2016, JB

W zamieszkanym przez 99 mln ludzi północnoindyjskim stanie Bihar wprowadzono całkowitą prohibicję. Za takim rozwiązaniem głosowały przede wszystkim kobiety oburzone nadużywaniem alkoholu zwłaszcza przez ludzi młodych i pracujących. Bihar jest drugim po Kerali indyjskim stanem z prohibicją, ale tam wprowadza się ją stopniowo, począwszy od zakazu sprzedaży produkowanych na miejscu tradycyjnych spirytualiów. Kerala jest stanem turystycznym, toteż można jeszcze kupić alkohol w pięciogwiazdkowych hotelach i kilkuset państwowych sklepach.

Prohibicja w stanie Bihar oznacza rezygnację tamtejszych władz z ponad 600 mln USD, a więc 15 proc. wpływów budżetowych.

Nie kryją niezadowolenia światowi potentaci tej branży. Diageo ostatnio za 1,8 mld funtów kupił kontrolny udział w United Spirits, największym producencie alkoholu w Indiach.


Aby odczytać ten artykuł musisz być zalogowany.
Nie masz dostępu ?
TWOJE KONTO RP.PL



Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Zamknij