Od początku roku najmocniej w indeksie WIG-Deweloperzy podrożały akcje Pol-nordu i J.W. Construction. Na te wychodzące z kłopotów firmy specjalizujące się w budownictwie mieszkaniowym postawiło wcześniej zaledwie dwóch analityków. Chociaż, licząc od początku roku, papiery Polnordu i J.W. Construction podrożały o odpowiednio 95 i 84 proc., to kursy nie doścignęły jeszcze cen docelowych.
Biorąc pod uwagę rekomendacje wydane w ciągu ostatniego miesiąca, analitycy bardzo selektywnie podchodzą do przedsiębiorstw.
Koniunktura w segmencie mieszkaniowym trwa, najwięksi deweloperzy pochwalili się wyższą sprzedażą lokali po trzech kwartałach 2015 r. i mają apetyt na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku.
Sprzyjajace warunki rynkowe przyciągają również deweloperów na warszawski parkiet po kapitał na dalszy rozwój.