Finanse

USA: Spór o dywidendę z Fedu
03.08.2015, HK

Amerykańskie banki walczą przeciwko propozycji zmiany legislacyjnej, która ma zmniejszyć stałą, 6-proc. dywidendę, jaką otrzymują z tytułu posiadania udziałów w kapitale Fedu. Budzący niepokój banków przepis został włączony do projektu ustawy o finansowaniu budowy autostrad. Mówi on o zmniejszeniu dywidendy z Fedu do 1,5 proc.

W skład Systemu Rezerwy Federalnej wchodzi blisko 3 tys. amerykańskich banków. Każdy z nich, przystępując do niego, wnosił do Rezerwy Federalnej kapitał wynoszący 6 proc....


Aby odczytać ten artykuł musisz być zalogowany.
Nie masz dostępu ?
TWOJE KONTO RP.PL



Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Zamknij