Gospodarka

USA: Nie ma szans na QE III
22.06.2011, Grzegorz Siemionczyk

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC), organ Rezerwy Federalnej sterujący polityką pieniężną w USA, kończy dzisiaj po południu dwudniowe posiedzenie. Według prognoz ekonomistów gremium to oficjalnie ogłosi, że z końcem czerwca zaprzestanie ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej (QE). Zobowiąże się jednak, że jeszcze długo utrzyma stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie 0–0,25 proc.  

Druga runda programu QE, który w uproszczeniu polega na skupie przez bank...


Aby odczytać ten artykuł musisz być zalogowany.
Nie masz dostępu ?
TWOJE KONTO RP.PL



Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Zamknij