Firmy

PGE: Magazynowanie CO2 pod ziemią się nie opłaci
22.06.2011, Justyna Piszczatowska

Coraz więcej wskazuje, że Polska Grupa Energetyczna nie zbuduje w Bełchatowie kosztującej 2 mld zł instalacji do składowania CO2 pod ziemią. W sens tej inwestycji wątpi nie tylko firma, ale i eksperci. Ich zdaniem Bruksela powinna sfinansować nie tylko budowę, ale i eksploatację kosztownego i nierentownego projektu.

Instalacja do składowania CO2 pod ziemią miałaby powstać przy budowanym bloku o mocy 858 MW w Elektrowni Bełchatów....


Aby odczytać ten artykuł musisz być zalogowany.
Nie masz dostępu ?
TWOJE KONTO RP.PL



Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Zamknij