Rada Giełdy zdecydowała o rozpisaniu konkursu na prezesa i pozostałych członków władz warszawskiej giełdy. Kadencja obecnego zarządu kończy się w czerwcu tego roku.
Kandydaci na prezesa będą musieli wykazać się pięcioletnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym w instytucjach finansowych, chętni na fotel członka zarządu (rada poszukuje trzech osób) – trzyletnim.Osoby, które przejdą wstępną weryfikację, w kolejnym etapie konkursu przedstawią swoje plany rozwoju giełdy. Termin na składanie ofert nie jest jeszcze ustalony.
Według większości naszych rozmówców kandydatom będzie trudno zagrozić pozycji obecnego prezesa – Ludwika Sobolewskiego. GPW stoi bowiem przed wyborem nowego systemu transakcyjnego i prywatyzacją – i to właśnie obecny szef spółki wie o tych procesach najwięcej.