Pioneer Pekao TFI łączy kolejne fundusze. Tym razem Pioneer Średnich Spółek Rynku Polskiego zostanie przejęty przez Pioneer Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego.
Po 28. maja klienci nie będą już mogli składać zleceń kupna i sprzedaży jednostek funduszu średnich spółek. Z kolei 5 czerwca uczestnicy tego funduszu w zamian za jego jednostki otrzymają proporcjonalną – do wyliczeń zostaną użyte wyceny z 4 czerwca – liczbę jednostek funduszu małych i średnich spółek.
Oba fundusze Pioneera należą do najsłabszych na rynku. 12-miesięczna strata, według wyceny z 28 kwietnia, w obu przypadkach sięga 51 proc. W kategorii funduszy akcji gorzej wypadają tylko dwa podmioty z oferty DWS TFI i jeden z Union Investment TFI.Na koniec marca w Pioneer ŚS RP zgromadzonych było 291 mln złotych, a w MIŚS RP 64 mln złotych.