nowa sekcja

Wal-Mart do Rosji?
09.06.2008, TGS

Amerykański gigant handlu detalicznego bada możliwości wejścia do Rosji - przyznał Mike Dudley, odpowiedzialny za zagraniczne operacje Wal-Marta.

Obecnie sieć działa na 13 rynkach zagranicznych, w tym m.in. w Chinach i Japonii. Ma też joint venture na rynku indyjskim. Sugestia, że działalność może zostać rozszerzona o Rosję, padła nie po raz pierwszy, choć nie była dotąd wyrażana tak jasno. W maju Dudley wspominał, że koncern "podejmuje kroki" dotyczące zbadania rynków w Rosji i innych krajach Europy Wschodniej. Dyrektor generalny Wal-Marta Lee Scott w październiku mówił z kolei, że chciałby, żeby jego firma pojawiła się w Rosji w "pewnym momencie w przyszłości".

Według Scotta, Rosja jest atrakcyjnym rynkiem dla detalistów, bo jej mieszkańcy mają większą skłonność do wydawania niż oszczędzania.

Reuters


Aby odczytać ten artykuł musisz być zalogowany.
Nie masz dostępu ?
Zamów pełen dostęp do Gazety Giełdy Parkiet
Abonament
1 miesiąc: 319,00 PLN
3 miesiące: 949,00 PLN
12 miesięcy: 3 198,00 PLN

podane ceny zawierają 8% VAT
zamów
TWOJE KONTO RP.PL